ניתוח השיר "בתוך" של יעל טבת
עינת מויאל , קרית אתא
אני לא תלמידה אבל אני חייבת לדעת את הניתוח של השיר "בתוך" שכתבה יעל טבת והלחין יאיר רוזנבלום, במיוחד אם זה שיר לאהוב שעזב או לאהוב שמת, אשמח אם תוכלו לעזור לי, או להפנות אותי לאתר שיכול לעזור

:תגובות

בתוך/יעל טבת אביטל,
עינת שלום,
נכנסתי כעת לאנטרנט כדי לקרוא קצת על יעל טבת שגם אותי הרשימה וריגשה עד דמעות בשיר "בתוך". עדיין לא מצאתי חומר על זה אולם לדעתי יש אפשרות נוספת שעליה חשבתי לאחרונה- מכיוון שהשיר נכתב מנקודת ראות גברית אל נמען זכר שלדעתי האישית מת יותר מעזב אולי זהו אב שפונה אל בנו?
אלו הן רק השערות עד שאברר פרטיםאבל אין ספק שהשיר מרגש מאוד, מעמיק ובעל שפה עשירה שלא פוגשים היום....
תגובה לאביטל גיא ,
לדעתי הצנועה המשפט "אני שקעים לכל קמריך" הוא משפט ארוטי (ומקסים) של אישה לאהובה.

מצטרף לרצון שלכם למידע על הכותבת יעל טבת ולסיפור מאחורי השיר.

גיא
מצאתי תשובה!!!!!!!!!!!!!!!1 עינת מויאל , רוגוזין
ההורים שלי היו באיזה בית מלון ודפנה ארמוני הופיעה שם, כמובן שמיד אחרי ההופעה אמא שלי "זינקה" לעברה ותקפה אותה בשאלות על השיר, אז ככה: הבחור שעליו נכתב השיר עדיין בחיים, הוא עו"ד שבצעירותו שבר את ליבה של כותבת השיר, יעל טבת, סה"כ שיר אהבה מלא במשפטים נהדרים שיכולים להשתמע לכמה פנים, אני בוחרת לפרש אותו כרצוני! תודה בכל אופן...
בתוך רעות, עמל נהריה
כשזמר (בן) שר את השיר, הוא מקבל משמעות מקסימה בעיניי של אהבה הומוסקסואלית, בין שני גברים. דווקא המשפט "אותך פיללתי לי בסוד" מקרב את המשמעות יותר לאהבה הומוסקסואלית- אהבה שהייתה צריכה להישמר בסוד במשך שנים על גבי שנים, רגשות חזקים אותם הכותב שמר בסוד מפחד מתגובתם של כולם. אולי דווקא היות האהבה הזו אהבה סודית, נחבאת אל הכלים הופך אותה למיוחדת יותר ולחזקה יותר. זו אחת המשמעויות היותר מדהימות של השיר בעיניי.
אני חשבתי דווקא שזה שיר אהבה לאלוהים איילת , ירושלים
בגלל הטוטאליות אבל התעלומה כבר נפתרה. אהבה מהסוג ההוא.
יעל טבת כותבת מקסימה אילן ,
העו"ד דין ששבר את ליבה - הינו היום בעלה והיא נשואה לו באושר ובעושר.
שם האהוב דורי קלגסבלד והוא העו"ד שבחודש אפריל 2006 לפני ליל הסדר לא עצר באדום והגיפ שבו נסע הרג אם בת 23 וילדה בן ה6 בצומת נמיר בתל אביב.
אין בכך כמובן לגרוע מהשיר המקסים ומהכותבת המקסימה שכתבה אותו
אני משוכנע שהכוונה היא לאהבה הומוסקסואלית דניאל בוקובזה , נחלים
"אותך פיללתי לי בסוד"
"אני שקעים לכל קמריך"
ובכלל,השיר כולו כתוב במין זכר...
שיר מקסים,אחד השירים הטובים של המוסיקה הישראלית.
סליחה, אבל... דפנה,
עם כל הכבוד לפרשנויות השונות, הקול הדובר בשיר הוא נשי (למרות שצריך קצת להתאמץ כדי לגלות את זה):
אני טובעת בדמותך
אני חומקת בשתיקה

בתוך - היא אליו חיה , תל אביב
השיר הזה מוכר לי משנים בביצוע דפנה ארמוני,דומני, וברור שהוא נכתב בידי אישה לגבר, כלשהו, אף שניתן, במאמץ לשנות את הטית הפעלים ואז זה מקבל משמעויות כרצון המזמר. בעיני הוא יפה כמות שהוא, ומבטא ונוגע בנקודות רגישות של כל אוהב באשר הוא וכל הקורא אותו יכול למצוא בו את שלו.

מידע נרחב יריב,
במדריך תוכלו לקבל מידע נרחב ומרוכז
קורס ברמנים
בכל מקום בארץ יריב,
ניתן לראות אותו בכל מקום בארץ - באירועים לאומיים, בטלוויזיה, בפסטיבלים, בהופעות
תאורה
ייעוץ למשאבי אנוש יריב ,
ייעוץ למשאבי אנוש, החברה המובילה בישראל להשמה לתחומי הטכנולוגיה והייטק.
חיה בורנשטיין יריב ,
חברת דיאלוג על הביקוש לעובדים בהיי-טק
חיה בורנשטיין
השיר נכתב לחבר נעוריה של יעל טבת שאכן שבר את ליבה ולא לבעלה אותו פגשה רק לאחר כתיבת השיר. אולי קר,
מחפשת הצעות יונית , להבים
למקומות לאירועים בחורף
איפורית (קרון איפור נייד לאירועים)
מישהו זוכר איך עושים מדלן , ביל"ו
אש לילה ?

בתי שימוש ניידים
מישהו יודע איפה מיכלי , עמישיו
קונים מתנות לידה מיוחדות? אשמח לתשובה